صفحه نخست » اخبار
پیام تسلیت

خبر ویژه

هموطن عزیز تسلیت

ادامه مطلب ...
نکات کلیدی عمرانی

گرانولیت

خبر ویژه نکات کلیدی عمران

  برخی نکات کلیدی عمرانی: 🔹دیوارهای باربر باید در یک راستای قائم تا پی ادامه داشته باشند. 🔸ساخت شالوده شیبدار به هیچ وجه مجاز نیست. 🔹عرض کرسی چینی باید حداقل ۱۰ سانتیمتر بیشتر از عرض دیوار باشد. 🔸درصد افت وزنی آجر نباید بیش از ۳٪ باشد.قطر اسمی میلگرد، معادل قطر دایره هم مساحت با سطح ...

ادامه مطلب ...
بتن سخت صنعتی

بتن سخت

خبر ویژه بتن سخت رنگی

بتن سخت صنعتی به لحاظ فیزیکی و مکانیکی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد

ادامه مطلب ...
اثرات هوای گرم بر خواص بتن

بتن سخت رنگی گرانولیت

خبر ویژه اثرات هوای گرم بر خواص بتن

 الف) افزايش آب مورد نياز در طرح مخلوط  بسته به شرايط هوا و ميزان تبخير ممکن است تا 25 کيلو (ليتر) آب اختلاط مورد نياز افزايش يابد (نسبت به حالت بدون تبخير)، تقريبا هر افزايش 5 درجه سانتی گراد به حدود 3  ليتر آب نياز دارد. وجود آب بيشتر، جمع شدگی ...

ادامه مطلب ...
کف پوش سوله

بتن سخت رنگی گرانولیت

خبر ویژه کف پوش سوله

کفپوش مورد نیاز برای سوله ها به سبب ماهیت کاربری که دارند باید دارای ویژگی‌های خاص خود باشند به‌طور مثال در مقابل فرسودگی و استهلاک، ساییدگی و خراشیدگی از خود مقاومت متناسب نشان بدهند و در برابر شستشو، مصرف و استعمال، پایدار و مقاوم باشند از طرفی کفپوش سوله نیازمند آن است که در مقابل مواد شیمیایی نیز مقاومت بالایی داشته باشند.

ادامه مطلب ...
آرملات

آرملات

خبر ویژه بتن سخت رنگی گرانولیت

آرملات یا گرانولیت در واقع از یک لایه بتن با مقاومت بالا به ضخامت یک تا دو سانتی متر تشکیل شده است.

ادامه مطلب ...
شرکت بتن سخت رنگی گرانولیت

شرکت ساختمانی تازنگ

خبر ویژه بتن سخت گرانولیت

20 سال سابقه مفید/ 20سال کیفیت/ 20سال خدمات و پشتیبانی/ 36 ماه گارانتی/ با گروه شرکت های تولیدی بتن سخت رنگی گرانولیت و ساختمانی تاژنگ

ادامه مطلب ...
توس چینی

پروژه توس چینی

خبر ویژه توس چینی

عکس مورد نظر از اجرای بتن سخت گرانولیت توسط شرکت تاژنگ توس به مدیریت جناب مهندس اقتصادی از سال 1383 تا هم اکنون.

ادامه مطلب ...
بتن و مواد افزودنی

بتن

مواد افزودنی

 بتن و مقاله ای در رابطه افزودنی های آن بتن و فولاد دو نوع مصالحی هستند که امروزه بیشتر از سایر مصالح در ساختمان انواع بناها از قبیل ساختمان پلها،ساختمان سدها، ساختمان متروها،ساختمان فرودگاه ها و ساختمان بناهای مسکونی و اداری و غیره به کار برده می شوند.

ادامه مطلب ...
کف پوش صنعتی

کف پوش

خبر ویژه کف پوش های صنعتی

شرکت بتن سخت گرانولیت (تاژنگ توس) با 20 سال سابقه مفید، مقاله ای خلاصه در مورد کف پوش های صنعتی ارائه می دهد.

ادامه مطلب ...
مقاله روان ساز

روانساز بتن

بتن

روانساز بتن یكی از مواد افزودنی بتن است که كاملاً جدید و تخصصی است روانساز بتن مایع بر پایه پلی كربوكسیلات اصلاح شده می باشد كه برای بتن های ویژه و سایت های كاری تخصصی بتن طراحی شده است.

ادامه مطلب ...
مقاله بتن الیافی

مقاله بتن الیافی

خبر ویژه بتن الیافی

اکنون مشخص شده است که انواع الیافها می توانند ظرفیت کرنش مقاومت دربرابر ضربه میزان جذب انرژی مقاومت سایشی و مقاومت کششی بتن را افزایش دهند.

ادامه مطلب ...
بتن

بتن سخت

خبر ویژه بتن

سه عامل مهم در اجرای بتن

ادامه مطلب ...
مقاله علمی
اخبار مقالات

بتن سخت رنگی گرانولیت

خبر ویژه بتن سخت رنگی

مهمترین و متداولترین مصالح ساختمانی «بتن» Concrete است بعلت دارا بودن خواصی جمله شکل خمیری قبل گیرش، مقاومت خوب برابر آتش سوزی، دسترسی آسان مصالح مقاومت فشاری خوب آن استفاده آن مقبولیت عمومی روبرو کرده است

ادامه مطلب ...
اخبار مهم

 

                                                                                 به نام خدا             

 

 

کارفرمایان محترم :

     متاسفانه عده ای سود جو با نام رقیب دست به انجام حرکات غیر حرفه ای در معرفی بتن سخت میزنند که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره میگردد :

1 استفاده از نام مشابه شرکتهای قدیمی

2 استفاده از تصاویر اجرا شده شرکتهای قدیمی در فضاهای مجازی و سایتها

3-  استفاده از لیست پروژه های اجرائی

چنانچه تمایل داشته باشید  اسامی آنها در اختیار شما قرار خواهد گرفت، حتما تقاضا ی خود را به ایمیل یا تلگرام شرکت  ارسال نمائید.

این شرکت با 20 سال سابقه آماده ارائه مشاوره و آگاهی دادن در مورد محصولات نا شناخته و نا مرغوب میباشد .

              

 

                                                                               

 

                                        با تشکر از توجه شما  

                                             مدیر عامل- م. اقتصادی

کفسازی

 یکی از بهترین پوششهای  سیمانی برای کفسازی پیاده روها،محوطه ها وکلیه فضاهای داخلی و خارجی میباشد. در این روش با استفاده از پودرهای رنگی حاوی سنگدانه ها  طبیعی و بسیا ر سخت وقالبهای مختلف طرح های متنوع د ر رنگهای گوناگون بر روی سطح بتن تازه ایجاد میگردد

 

 

اخبار

استفاده از لاستیکهای فرسوده در بتن

کلینیک بتن ایران:در هر سال فقط در ایالات متحده 250 میلیون تایر فرسوده به وزن بیش از 3 میلیون تن جمع آوری می شود. همچنین یکی از بزرگترین چالشهای محیط زیستی موجود در اطراف کلان شهرها در جهان نحوه بازیافت و حذف مواد لاستیکی زائد از چرخه زیست محیطی می باشد.

یکی از راه حلهای که برای حل این مشکل پیشنهاد شده است استفاده از ذرات لاستیک تایر بعنوان یک ماده افزودنی در مصالح بر پایه سیمان است. اگرچه بتن یک ماده محبوب و پراستفاده در مصالح ساختمانی است اما دارای تقطه ضعفهایی نیز می باشد . همانند مقاومت کششی پایین ، شکل پذیری پایین ، جذب انرژی کم، انقباض و جمع شدگی بتن (shrinkage) و در پی آن ترک خوردگی ناشی از آن و در نهایت ترکهای ناشی از عمل آوری نامناسب و سخت شدگی بتن (hardening and curing cracking).

یافته های جدید نشان می دهد که استفاده از ذرات تایرهای فرسوده به میزان زیادی می تواند این نقاط ضعف بتن را برطرف کند. هر چند استفاده از لاستیک در آسفالت بیشتر از یک دهه است که صورت می گیرد اما کاربرد آن در بتن بتازگی صورت گرفته است و تحقیقات زیادی بر امکان سنجی آن انجام شده.

هرچند این تحقیقات هنوز کامل نشده است اما روشهای آزمایشی مختلفی برای کاربرد این لاستیک ها حاصل گردیده است . معمولا جایگزینی کامل سنگدانه های درشت دانه(شن) و سنگدانه های ریزدانه(ماسه ) با لاستیک بدلیل کاهش مقاومت شدید مناسب بنظر نمی رسد.

ولی با جایگزینی نسبت کمی از آن با سنگدانه ها کاهش مقاومت ناچیزی صورت می گیرد که قابل صرفنظر کردن است. مطالعات نشان می دهد که میزان لاستیک نباید از 20-17 درصد کل حجم سنگدانه ها بیشتر شود . همچنین آزمایشها نشان می دهد که استفاده از لاستیک در مخلوط بتن سیمانی میزان انقباض و ترکیدگی بتن در اثر از دست دادن آب (drying shrinkage) ،شکنندگی و مدول الاستیسته بتن را کاهش می دهد و بطور کلی پایایی و دوام ( durability) و سرویس دهی بتن سیمانی را افزایش میدهد.

دکتر زاوو (Dr. Zhu) استاد دانشگاه آریزونا در آمریکا تلاشهایی را برای کاربرد بتن لاستیکی در پروژه های مسکونی و تجاری آغاز کرده است. او در نمونه خود در حدود 8 درصد وزن سیمان از لاستیکهای فرسوده ریزشده استفاده کرده است.
 http://clinicbeton.ir

 

 

 

 

اخبار

نانو سیمان طرحی نو در صنعت بتن

زنجان-مبتکران جوان زنجانی اقدام به تولید نانو سیمان برای ساخت بتن فوق مقاوم کرده اند که درصورت سرمایه گذاری و تجاری سازی می تواند نقش مهمی در زمینه توسعه و جلوگیری از خروج ارز از کشور داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حلقه علمی نانو توانایی تولید نانو ذرات سیلیس و نانو ذرات سیلیس ناخالص از شیشه و نانو ذرات سدیم فلوئورید و نانو ذرات سرب و نانو ذرات کربنات کلیسیم و نانو سم ارگانیک را دارد و حتی در صورت حمایت و سرمایه‌گذاری توانایی تولید تناژ بالا را هم دارد.

سیمان معمولی نظیر پرتلند تیپ ۲ به کمک یک دستگاه آسیاب گلوله‌ای خاص (به شماره ثبت اختراع: ۶۲۱۲۹ مورخ ۹.۹. ۱۳۸۸  ) از طریق سایش مکانیکی به نانوسیمان تبدیل می‌شود.

آزمایشات نشان داد که قطعات بتنی تولیدشده با نانوسیمان حداقل دارای مقاومت مکانیکی و استحکام دو برابری نسبت به بتن معمولی می‌شود. با تولید این نانوسیمان می‌توان میزان مصرف سیمان را نصف کرد یا سازه‌هایی با استحکام دو برابر تولید کرد.

پروژه تحقیقاتی نانو سیمان توسط حلقه علمی نانو متشکل از دانشجویان دانشگاه پیام نور شامل محرم علی مراد زاده، فاطمه محمدی، معصومه محمدی، مهندس معصومه آقامحمدی، فرزانه احمدی، لاله سلمانی، خانم مهندس صادقی و خانم مهندس متینی و زیر نظر دکتر حسن کرمی انجام پذیرفته است.

محرم علی مراد زاده از اعضای حلقه علمی نانو دانشگاه پیام نور ابهر در این خصوص به مهر می‌گوید: ایده تولید سیمان با ذرات نانومتری از واکنش‌هایی که هنگام بتن‌گیری اتفاق می‌افتد نشأت گرفت.

مراد زاده می‌افزاید: هنگام بتن‌گیری، ذرات سیمان با آب وارد واکنش هیدراتاسیون می‌شود تا سیمان کیور شده و به‌صورت یک چسب محکم ذرات شن و ماسه را به یکدیگر متصل کند. هر چقدر سیمان بین ذرات شن و ماسه محکم‌تر باشد، بتن حاصل مقاوم‌تر خواهد شد.

وی ادامه می‌دهد: در طول واکنش هیدراتاسیون فقط سطح ذرات سیمان با آب واکنش می‌دهد و بخش داخلی ذرات سیمان بدون واکنش باقی می‌مانند. بر این اساس، در این اختراع سیمان معمولی که ذرات آن در حد چند میکرومتر تا چند ۱۰ میکرومتر است، از طریق خردایش مکانیکی در یک آسیاب مخصوص که در اختراع شماره ۶۲۱۲۹ سال ۱۳۸۸ ساختار آن معرفی شده است، به نانوسیمان که ذرات آن کمتر از ۱۰۰ نانومتر است تبدیل می‌شود.

به گفته مرادزاده، ابتدا به کمک میکروسکوپ الکترونی عبوری ثابت شد که ذرات نانوسیمان تولید شده کمتر از ۱۰۰ نانومتر است.

این محقق زنجانی ادامه می‌دهد: پس از اثبات نانومتری بودن سیمان، از آن برای تولید بتن در دو حالت استفاده شد.

مرادزاده می‌گوید: در یک حالت نانوسیمان با آب مخلوط شده و پس از تشکیل بتن، قالب‌گیری شد و قطعات بتنی حاصل پس از خشک شدن و چند مرحله آبدهی، آزمون‌های استحکام مقاومتی و آبگیری را با موفقیت سپری کردند.

مراد زاده می‌افزاید: در حالت دوم نانوسیمان با ماسه مخلوط شد (به نسبت یک به چهار) پس از بتن‌گیری و قالب‌زنی، قطعات حاصل پس از خشک شدن و چند مرحله آبدهی، مورد آزمون قرار گرفت. نتایج همه آزمون‌ها در هر دو حالت فوق با نتایج آزمون‌ها بر روی بتن‌های معمولی (بتن تهیه شده با سیمان معمولی) مقایسه شد.

مراد زاده تاکید می‌کند: نتایج حاصل نشان داد که مقاومت بتن حاصل از سیمان نانومتری حداقل دو برابر از بتن معمولی مشابه بالاتر است و با استفاده از این سیمان می‌توان قطعات بتنی با استحکام دو برابری تهیه کرد یا با کاهش دو برابری مصرف، سیمان بتنی با مقاومت مشابه با بتن معمولی تولید کرد و این موضوع از لحاظ مهندسی سازه و نیز جنبه اقتصادی حائز اهمیت است.

مراد زاده در خصوص نوآوری به‌کاررفته در طرح متذکر می‌شود: برای اولین بار سیمانی تولید شده است که تمام ذرات سازنده آن نانومتری است. در طول دهه گذشته بارها نانوسیمان و نانو بتن در منابع علمی و نیز توسط برخی از شرکت‌ها معرفی‌شده است، ولی نانوسیمان و نانو بتنی که منابع علمی و شرکت‌ها به آن اشاره‌کرده‌اند، درواقع سیمان یا بتنی است که تنها افزودنی نانومتری دارد و ذرات سازنده خود سیمان در مقیاس نانومتری نیست.

سیمانی که هیچ مشابه داخلی و خارجی ندارد

عضو حلقه علمی نانو می‌گوید: هیچ محصول مشابهی ندارد نمونه‌هایی که تحت عنوان نانوسیمان معرفی‌شده‌اند، فقط دارای افزودنی‌های نانو هستند و خود سیمان همان سیمان معمولی با ذرات میکرومتری است.

مراد زاده در خصوص امکان ورود به بازار و کاربردهای علمی این طرح و زمینه‌های کاربردی صنعتی نانو سیمان می‌گوید: با توجه به اینکه سازه‌های حاصل از این نانوسیمان در مقدار سیمان مصرفی برابر با سازه‌های معمولی دارای مقاومت و استحکام حداقل دو برابری است و برای داشتن سازه‌ای با مقاومت و استحکام برابر با یک سازه معمولی، مقدار مصرف نانوسیمان حداقل نصف مصرف سیمان معمولی است، این نانوسیمان می‌تواند در هرجایی که سیمان معمولی کاربرد دارد، جایگزین شود و در تولید سازه‌هایی با قطعات بتنی کوچک‌تر ولی با حفظ مقاومت و سازه‌هایی با مقاومت بالا یک سیمان بدون رقیب خواهد بود.

وی ادامه می دهد: نانو سیمان محصولی است که در صورت معرفی صحیح، بدون داشتن رقیب خارجی و داخلی می‌تواند یک محصول بسیار پرفروش و پرمصرف چه در داخل و چه در خارج از کشور باشد.

منبع خبر: http://www.cementgroup.ir/

 

اخبار

سیمانی که می تواند ترک های خود را ترمیم کند


 


 

سه سال پیش خبر رسید که یک تیم هلندی نوعی سیمان بیولوژیکی ساخته اند که می تواند ترک های خود را ترمیم نماید. آنها اعلام کردند برای استفاده از این سیمان در ساخت و سازهای واقعی دست کم به سه سال زمان نیاز دارند و حالا وقت آن رسیده که نگاهی به کاربرد این ماده در جهان حقیقی بیاندازیم.

این سیمان حاصل همکاری دو دانشمند به نام های اریک اشلنجن و هنک جانکرز است و نخستین بار در سال 2012 میلادی  و با رونمایی از سیمان زیستی " بیو سمنت" خبر ساز شدند که در واقع با استفاده ار باکتری ها ترک های موجود در خود را برطرف می کنند.

در این جا شما را با نحوه عملکرد این سیمان آشنا می کنیم:

 سیمان سنتی را با باکتری و کپسول هایی از لاکتات کلسیم ترکیب می کنند. زمانی که یک ترک در بافت سیمانی شکل می گیرد آب به داخل آن سازه نفوذ کرده و باکتری ها را فعال می کند و آن باکتری ها هم لاکتات کلسیم را می خورند.

با این کار کلسیت تولید می شود (که یکی از مواد تشکیل دهنده آهک است) و با انباشته شدن آن روی هم فضای خالی ایجاد شده میان لبه های ترک پر می شوند.

در سال ۲۰۱۲، این پروژه همچنان در مرحله تست به سر می برد و پس از سه سال امکان عملیاتی سازی آن در جهان واقعی فراهم گردید. جانکرز و همکارش از این ترکیب در یک ساختمان واقعی استفاده کردند (ایستگاه حفاظت از محیط زیست در نزدیکی یک دریاچه) و کارایی آن را به صورت عملی نشان دادند.

این دو نفر در صحبت های خود اظهار داشتند که چطور ترک های ریز ایجاد شده در این بنا با استفاده از آهک تولید شده توسط باکتری مذکور برطرف می شوند و در صحبت های خود این فرایند را به بهبود زخم در بدن انسان تشبیه کردند.

البته ناگفته نماند که ایده ساخت سیمانی که بتوند خود را ترمیم کند چندین دهه است که مطرح می شود (درست مانند کاربرد نانو تکنولوژی که ویلیام گیبسون، رمان نویس معروف، در داستان های خود برای آینده توکیو متصور می شود) و حالا با تلاش های این دو پژوهشگر رنگ واقعیت به خود گرفته است

 

 

:کلمات کلیدی
گرانولیت,بتن سخت,بتن سخت رنگی,الیاف,بتن الیافی, کف پوش صنعتی,الیاف پلی پروپیلن, ماستیک,پلی اورتان,ماستیک آک فیکس, اپوکسی,سیمان رنگی,پگمنت ,بتن رنگی,

اخبار مقالات پیشرفته

توس چینی

خبر ویژه پروژه توس چینی

عکس مورد نظر اجرای کف سازی بتن سخت گرانولیت توسط شرکت تاژنگ توس در سال 1384

ادامه مطلب ...
نمونه بتن سخت رنگی گرانولیت
ماوس رابرروي اينجا نگه داريد و سپس برروي نوارابزار براي ويرايش متن استفاده كنيد.