صفحه نخست » بتن سخت
بتن سخت

بتن سخت

بتن سخت معمولا در کفپوشهای صنعتی ، پس از انجام زیرسازی مناسب بر روی بتنهای تازه و قدیم یقابل اجرا می باشد . در حال حاضر استفاده از این محصولات در سراسر دنیا رواج بسیار زیادی یافته است .

کفپوشهای صنعتی  معمولا در انبارهای صنعتی ، صنایع سنگین ، نظامی ، بهداشتی و بخصوص صنایع نفت و گاز دارای کاربردهای زیادی می باشد که متناسب با نوع بهره برداری میتوان از محصولات مختلف   پایه رزینی ، سیمانی و محلولهای پایه آبی استفاد کرد

مزایای کفپوشهای صنعتی سخت عبارتند از :

-  مقاومت بالا در برابر بارهای مکانیکی که توسط ماشین آلاتی نظیر لیفتراک و پالتها بر کف اعمال می شود و بعضا برخورد گوشه ی پالتها به کف و قابلیت تردد جک پالت و بارهای پر تردد چرخها .

-  مقاومت سایشی بسیار بالا در حجمهای تردد زیاد و جلوگیری از ایجاد گرد و غبار به جهت استفاده از مواد بسیار سخت معدنی و مصنوعی مانند کروندوم , کوارتز، بازالت ، اکسید آلومینیوم و ... ، که مقاومت سایشی بسیار بالایی دارند .

-  قابلیت تردد ماشین آلات سنگین راه سازی و نظامی با چرخهای زنجیری

-  چسبندگی بسیار مناسب و عدم جدایی لایه سخت از بتن

-  عدم جذب آلودگیها و راحتی نظافت و پاک کردن آلودگی ها و چربی ها .بتن سخت چیست؟

بتن سخت چیست؟

بتن سخت محصولی است با پایه سیمان که از ترکیب مواد سخت معدنی و مصنوعی دانه بندی شده ، مانند کروندوم ، کوارتز، اکسید آلومینیوم ، بیندر پایه سیمانی ، ثابت کننده رنگهای معدنی و . . بدست می آید .

بتن سخت معمولا در کفپوشهای صنعتی ، پس از انجام زیرسازی مناسب بر روی بتنهای تازه و قدیمی قابل اجرا می باشد . در حال حاضر استفاده از این محصولات در سراسر دنیا رواج بسیار زیادی یافته است .

 بتن سخت یک ماده سخت ومحکم است که ازمهمترین خصوصیات بتن می باشد ولی زمانیکه سخن ازکفپوش بتن سخت می شود علاوه برسخت ومحکم بودن،زیبایی نیزمد نظراست تا جاییکه زیبایی این کفپوش چنان است که درموزه ها، نمایشگاهها وفروشگاههای شیک ومجلل استفاده می شود. درچند سال اخیر کفپوش صنعتی بتن سخت(رنگی وساده) به دلیل خصوصیات منحصربفرد خود توانسته جایگاه ویژه ای پیدا کند و روز به روز برمتقاضیان آن اضافه گردد.

بتن سخت

سیستم فنی و مشخصات مکانیکی:

بتن سخت صنعتی به لحاظ فیزیکی ومکانیکی ازمقاومت بسیاربالایی برخورداربوده واغلب درمراکزصنعتی که درمعرض سایش، ترافیک وبارهای سنگین قراردارد، بکارمی رود. این کفپوش بصورت یکپارچه و زیبا و با استفاده از پیگمنت های رنگی و دانه بندی های متنوع اجرا می گردد که ازگرانول های سخت طبیعی وصنعتی طی مراحل کنترل شده ودقیق طبق استانداردهای بین المللی تهیه می شود. بتن سخت رنگی ازترکیب سیمان،آب ومواد افزودنی مجازبدست می آید که بصورت یکپارچه وهمزمان با بتن ریزی،به عنوان کفپوشهای نهایی سطح درضخامت های متفاوت اجرا می گردد با بهبود خصوصیات مکانیکی،بتن با طول عمر بیشترو با کیفیت مطلوب تراجرا شده و با استفاده ازافزودنی های مناسب ومجاز، بتنی با مقاومتهای فشاری، خمشی، کششی وسایشی بالاتراز بتن معمولی بدست می آید.


پروژه های مناسب برای اجرای بتن سخت:

برای انجام پروژه های بتن سخت ،مکانهایی لازم است که می بایست ازنظر بهداشتی در حد بالایی باشند. مثل کف آزمایشگاهها ، مراکز درمانی ، سالنهای ورزشی و باشگاهها
جاهای پرتردد مثل ادارات و مراکز فروشگاهی بزرگ، نمایشگاهها و غیره
جاهاییکه وسایل نقلیه سنگین مثل تریلی،لیفت تراک، ماشینهای راهسازی از قبیل لودر و غیره رفت و آمد دارند.
کف کارخانجات و تولیدیهای که محل نصب دستگاهها و ماشین آلات تولیدی هستند.
کف پارکینگ، بارانداز، مراکزنظامی ، مراکز پتروشیمی، سردخانه ها، صنایع هواپیمایی و.. برای اجرای پروژه های بتن سخت مناسب می باشند